na skróty
informacje
Zostań wolontariuszem, przyjdź na spotkanie!
20:05 12.03.2019
Centrum Wolontariatu w Michałowicach zaprasza młodzież, chcącą spróbować swoich sił jako wolontariusze, na spotkanie, które odbędzie się 16 marca, o godz. 16.30 w budynku Klubu Seniora w Masłomiący na ul. Tadeusza Kościuszki 11.
Podczas spotkania przewidziane są warsztaty kulinarne, gry planszowe i inne gry integracyjne.

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami, zostaną też poinformowane o planowanych działaniach i zasadach funkcjonowania Centrum Wolontariatu. Ustalone zostaną również szczegóły pierwszej akcji Centrum Wolontariatu, której celem jest wsparcie osób samotnych i starszych.

Centrum Wolontariatu zaprasza wszystkich, którzy jeszcze się wahają. Można przyjść z rodzeństwem, kolegą lub koleżanką. Osoby, które będą członkami Centrum Wolontariatu w Michałowicach, będą mogły korzystać z bezpłatnych warsztatów tematycznych, szkoleń oraz uczestniczyć w organizowanych akcjach. Każdy z uczestników będzie mógł uzyskać zaświadczenie potwierdzające udział w wolontariacie, co bezpośrednio wpływa (w przypadku młodzieży szkolnej) na ocenę z zachowania w szkole. Wolontariat jest też świetnym sposobem nabycia ciekawych doświadczeń oraz osobistego rozwoju.

Osoby, które biorą udział w wolontariacie, rozwijają szczególnie swoją wrażliwość emocjonalną i społeczną, empatię oraz umiejętność łatwego nawiązywania relacji z innymi ludźmi.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z koordynatorem Centrum Wolontariatu w Michałowicach tel. 512 571 964 lub e-mail: mlop@michalowice.malopolska.pl.