aktualności - lista
18.09.2019: 17 września na cmentarzu parafialnym w Więcławicach Starych miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939 r. oraz ofiary II wojny światowej: mieszkańców Książniczek rozstrzelanych przez niemieckiego okupanta i mieszkankę Więcławic Starych zamordowaną w Auschwitz.
16.09.2019: W sobotę 14 września 2019 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w VI Międzyszkolnym Biegu Sztafetowym Drogą Św. Jakuba i wbiegła na podium zajmując II miejsce w kategorii klas IV - VI. Starsi uczniowie z kl. VII - VIII "wybiegali" III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy wysokich sportowych osiągnięć!
9.09.2019: Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zebrania według harmonogramu:
8.09.2019: Prezentujemy wykaz podręczników dla uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach na bieżący rok szkolny.
29.08.2019: Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zapoznania się z planami lekcyjnymi na nowy rok szkolny 2019/2020.
28.08.2019: Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20. Odbędzie się ono w poniedziałek, 2 września o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym.
3.07.2019: Adrian Kornobis to tegoroczny absolwent naszego gimnazjum, człowiek wielu talentów. Cechuje go niesamowita wrażliwość na otaczający świat i zdolność zauważania rzeczy pięknych i niezwykłych tam, gdzie inni ich nie dostrzegają. Jego fotografie to "małe zachwyty" - wysmakowane graficzne światy oddające klimat miejsca i nastrój fotografowanej chwili.
13.06.2019: Szanowni uczniowie i rodzice. Informujemy, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w naszej Szkole w środę, 19 czerwca, o godz. 9.00.
22.05.2019: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach wraz z Komisariatem Policji informują, że w dniach od 27 do 31 maja będzie realizowana lokalna kampania społeczna pt. ”Stop Przemocy Domowej w gminie Michałowice”. Kampania adresowana jest do osób zamieszkałych na terenie gminy Michałowice, które borykają się z problemem przemocy domowej, ale również do wszystkich osób zagrożonych wystąpieniem przemocy domowej (np. borykające się z problemem uzależnienia od alkoholu członka rodziny, konflikty małżeńskie, problemy wychowawcze z dziećmi, długotrwała choroba członka rodziny i wynikające z tego trudności w organizacji życia codziennego).
19.05.2019: To już dwieście lat minęło od powstania szkoły w Raciborowicach. Z tej okazji 16 i 17 maja 2019 r. odbyły się uroczystości upamiętniające wspomniane wydarzenie oraz 200-letnią historię i tradycję naszej szkoły. Patronat honorowy nad jubileuszem objęli starosta krakowski Wojciech Pałka oraz wójt gminy Michałowice Antoni Rumian.
STARSZE »